BRANJE NE POZNA MEJA/ČITANJE NE POZNAJE GRANICE

V petek, 6. maja, smo zaključili mednarodni projekt Branje ne pozna meja. Sodelovali smo s hrvaško OŠ Brača Bobetko iz Siska. Učenci z učiteljicama iz Siska so obiskali našo šolo. Na skupni prireditvi smo predstavili delo, ki je potekalo od septembra. Pri nas so v projektu sodelovali učenci 4. a razreda pod vodstvom knjižničarke Majde Kukolj in učiteljice Vide Ditrih. Brali smo knjigo hrvaškega avtorja Mira Gavrana Srečni dnevi. Učenci iz Siska pa so prebirali Kekec nad samotnim breznom Josipa Vandota. Po prireditvi v telovadnici smo gostom predstavili življenje in delo na naši šoli. Kot dobri gostitelji smo jih popeljali z vlakom Jurčkom po ulicah našega mesta, kjer jim je učitelj Rado Šumer predstavil zgodovino mesta.

Polni prijetnih vtisov so proti večeru zapustili Maribor.

(Visited 48 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost