Strokovna ekskurzija za učence od 6. do 9. razreda

 

V četrtek, 24. 3. 2016, smo se z učenci od 6. do 9. razreda odpravili na Gorenjsko. Najprej smo se ustavili v rojstni hiši našega pesnika Franceta Prešerna v Vrbi na Gorenjskem, kjer so nam povedali veliko zanimivega o življenju v Prešernovem času. Nato nas je pot vodila v Kropo. O težkem življenju žebljarjev je pesnil že Oton Župančič, sami pa smo se o tem tudi prepričali ob ogledu muzeja in prikazu izdelave žebljev. Izvedeli smo, da so z žeblji iz Krope  zgrajene celo Benetke. Popotovanje po Gorenjski smo zaključili v Škofji Loki, ki daje poseben pridih s pisanimi pročelji hiš in s srednjeveško zgodovino.

 

(Visited 43 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost