BRANJE NE POZNA MEJA/ČITANJE NE POZNAJE GRANICE

V petek, 25. maja 2018, smo na OŠ Maksa Durjave Maribor zaključili letošnji mednarodni projekt Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice, ki poteka pod okriljem Zveze bibliotekarskih društev Republike Slovenije in Hravaške. Sodelovali smo s hrvaško OŠ Brača Bobetko Sisak. Sodelujoči hrvaški učenci v projektu, ravnateljica Karolina Čutuk in knjižničarka Jadranka Groza so bili gostje naše šole. Na skupni prireditvi so učenci obeh šol predstavili delo, ki je potekalo od septembra. Na OŠ Maksa Durjave so v projektu sodelovali učenci 6. razreda, pod vodstvom učiteljice slovenščine in knjižničarke Majde Kukolj. Cilj projekta je spoznavanje mladinske literature sosednje države, zato so  naši učenci brali mladinsko delo Hrvoja Hitreca Smogovci, učenci iz Siska pa Bratovščino sinjega galeba Toneta Seliškarja. Po prireditvi v telovadnici smo gostom predstavili življenje in delo na šoli. Kot dobri gostitelji smo goste popeljali z vlakom Jurčkom po ulicah našega mesta, nato so obiskali Pionirko knjižnico, kjer so jim  predstavili  knjižnico in jim popestrili popoldan s pravljico, sledil je voden ogled po Mariboru in prosta urica v centru za nakup spominkov.

Polni prijetnih vtisov so se proti večeru odpeljali proti domu.

(Visited 33 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost