STROKOVNA EKSKURZIJA V LJUBLJANO 1.-3. RAZRED

V sredo, 4. 10. 2017, smo se z učenci od 1. do 3. razreda z avtobusom odpeljali v glavno mesto Slovenije, Ljubljano. Razdeljeni v dve skupini, se je prva skupina najprej udeležila delavnice v Slovenskem šolskem muzeju, medtem ko se je druga skupina odpravila v živalski vrt. ​

V Slovenskem šolskem muzeju so učenci prvih in drugih razredov spoznavali staro šolo za najmlajše, učenci tretjih razredov pa so se udeležili učne ure naših babic in dedkov (nedeljske šole) in imeli voden ogled stalne razstave (Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja).

V živalskem vrtu so učenci imeli enourni voden ogled. Podrobneje so spoznali veveričjo opico in družino surikat, opazovali morskega leva pri hranjenju in treningu. V živo so se srečali z različnimi plazilci. Najbolj pogumni so s z njimi tudi rokovali. Po vodenem ogledu so opazovali in spoznavali še druge živalske vrste.

Domov smo se vrnili utrujeni, a polni lepih vtisov.

​Vodji dejavnosti Lea Bračko in Petra Rozman​

 

(Visited 141 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja