EKSKURZIJA V ZAGREB

V soboto, 9. maja 2015, smo se v okviru izbirnega predmeta hrvaščina in projekta Popestrimo šolo odpravili na ekskurzijo v Zagreb. Z lokalnim vodnikom smo začeli sprehod na Trgu bana Jelačića,

kjer smo slišali legendo o imenu mesta Zagreb. Po Jurišićevi ulici smo prispeli na Trg hrvatskih velikana, kjer smo videli borzno hišo in Narodno banko. Mimo Doma hrvaških likovnih umetnikov, ki je delo znanega hrvaškega kiparja Ivana Meštrovića, smo se počasi povzpeli na Kapiteljski grič, kjer dominira zagrebška katedrala. Čez Krvavi most smo se  podali na Markov trg, kjer smo si ogledali cerkev Svetega Marka iz 13. stoletja. Na cerkveni strehi se zrcalijo grbi Hrvaške, Dalmacije in Slavonije, na desni strani pa grb Zagreba. Nato je sledila kratka vožnja v Maksimirski park, kjer se na 7 hektarjih razprostira bogat živalski vrt. Ustanovljen je bil že leta 1925. Z zanimanjem smo občudovali različne živalske vrste.

(Visited 29 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost