POT DO USPEHA – Pogovor z uspešnim učencem naše šole

V četrtek, 16. 4. 2015, smo na OŠ Maksa Durjave gostili našega bivšega učenca, danes vrhunskega plavalca in reprezentanta Slovenije Martina Baua. V sproščenem pogovoru, ki ga je vodil učitelj Jure Petić, so učenci od 5. do 9. razreda spoznali življenjsko in športno pot našega gosta. V okviru pogovora smo se dotaknili Martinovega otroštva, osnovnošolskih dni, prvega stika s plavanjem, odločitve o resnem ukvarjanju s športom, vloge in podpore staršev, usklajevanja šolskih in športnih obveznosti ter odrekanj, ki jih zahteva vrhunski šport, kakor tudi privilegijev, ki jih prinaša. Učenci so podrobneje spoznali dan v življenju vrhunskega športnika, ki se začne z bujenjem ob 5. uri zjutraj in prvim treningom uro kasneje ter konča z odhodom v posteljo najkasneje ob 21. uri. V tak dan spada še priprava zdravih obrokov, počitek, opravljanje študijskih obveznosti ter popoldanski trening. Martin je svoje slikovite odgovore popestril še s slikami in videoposnetki iz največjih tekmovanj, učenci pa so imeli možnost ogledati si nekatere njegove medalje.  Glede na osredotočenost učencev verjamemo, da jih je pogovor zelo pritegnil in upamo, da so tudi oni v sebi našli motivacijo za dosego ciljev v življenju. Druženje smo končali z zahvalo in simboličnim darilom za našega gosta. Verjamemo, da bo v prihodnosti tudi kateri izmed današnjih poslušalcev mlajšim generacijam opisoval svojo uspešno pot – ki se je začela na naši šoli.

(Visited 46 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost