ZAKLJUČEK TEČAJA SLJ2 ZA PRISELJENE MAME

V torek, 12. 6. 2018, smo zaključili s tečajem slj2 za priseljene mame. Tečaj je obiskovalo 30 mam, katerih materni jezik je albanščina, bosanščina in srbščina. Mame so na tečaj rade prihajale, saj so stkale prijateljske medsebojne vezi, njihovi zvezki so bili vedno urejeni in njihovi nasmehi pristni.  Želijo se naučiti slovenščine in jo uporabljati v praksi, a je težko, še posebej za albansko govoreče, saj spadata albanščina in slovenščina v različni jezikovni skupini. Veliko smo se pogovarjale o vključevanju v slovensko družbo, ki prav tako ni enostavno, posebej za priseljene mame. Včasih je težko prestopiti že domači prag. Nekatere so potrebovale več spodbude in poguma, da so se nam pridružile. Mož je cel dan v službi, otroci so v šoli in one so se veselile vseh ponedeljkov, torkov ali petkov, ko je bil tečaj, da ponovno poklepetajo, se kaj novega naučijo in vadijo slovenščino skozi različne dialoge, da bo v realnih situacijah lažje.

 

Povabili smo gospo Tatjano Njivar in gospo Alenko Sagadin Mlinarič, ki sta predstavili nadaljnje možnosti izobraževanja na Andragoškem zavodu za priseljene mame. Na srečanju sta pomagali naša svetovalna delavka Alma Čas in učiteljica Petra Rozman. Prijetno smo poklepetale ob pecivu in kavi. Se zahvalile otrokom, ki so pomagali prevajati, in našemu informatorju Borisu, ki je vedno usmeril mame v pravo učilnico, saj smo jih pogosto menjale. Slovesno smo podelili potrdila za obiskovanje tečaja slj2 v okviru projekta Izzivi medkulturnega sobivanja in se na koncu z dobrimi željami poslovili.

                          

(Visited 36 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost