Rad pišem z roko

Cilj projekta:

  • spodbujanje lepe pisave in k urejenjim zvezkom,
  • ohranjanje tradicije in kulture pisanja z roko,
  • razvijanje medgeneracijskih odnosov,
  • razvijanje pozornosti in celovitejše delovanje naših možganov.

V tednu od 17. do 21. januarja 2022 bo potekala vseslovenska akcija Teden pisanja z roko. Učenci, starši, stari starši in drugi bodo vabljeni k sodelovanju.

Projekt spodbuja medgeneracijsko sodelovanje. Učence skozi vso šolsko leto spodbujamo k čitljivi pisavi, lepo urejenih zvezkih, pisanju voščilnic, razglednic in pisem. Pisanje z roko zagotavlja dolgotrajnejšo pozornost, celovitejše delovanje naših možganov ter je pomembno orodje za kognitivni razvoj. Zapisano z roko si tudi bolje zapomnimo. Vsak človek na svetu ima drugačno pisavo. Vsaka pisava je neponovljiva. Pišimo z roko in ohranjajmo kulturo pisanja.

(Visited 160 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost