POSODOBLJENA NAVODILA OB SUMU ALI POTRJENEM PRIMERU OKUŽBE

Posodobljena pravila pričnejo veljati v sredo, 19. 1. 2022.

Učenci, ki so imeli visoko tvegan stik v šoli, ne gredo v karanteno. Razen, če bo v posameznem oddelku več kot 30 odstotkov učencev potrjenih s PCR testom v zadnjih 14 dneh, bodo učenci napoteni v karanteno in bodo imeli pouk na daljavo.

Skladno z navodili NIJZ se morajo ti učenci samotestirati v šoli vsak dan v obdobju potencialne karantene. V šoli pa se bodo otroci še vedno samotestirali v ponedeljek, sredo in petek.

Prav tako se priporoča, da se tudi učenci, ki izpolnjujejo pogoje za izjeme od karantene, vsakodnevno samotestirajo, v času, ko se morajo ostali učenci obvezno samotestirati namesto napotitve v karanteno.

S spremembo odloka pripada učencem 20 testov HAG za samotestiranje na mesec in ne le 15. Prevzamete jih v lekarnah.

Več informacij: NIJZ

(Visited 44 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost