Teden pisanja z roko 2021

V tednu, ki je za nami, smo se tudi pri delu na daljavo posvetili pisanju z roko.

Z roko smo pisali učenci, učitelji in tudi starši. Pisali smo voščila šoli, spomine o doživetjih v šoli, pesmi o šoli, domišljijske spise o šoli, pisma prijateljem … 

Nekaj rokopisov si oglejte tukaj:


Pisanje z roko je pomembna spretnost, ki jo je vredno ohranjati, saj zagotavlja kompleksnejše delovanje možganov. Hkrati je pisanje z roko povezano z razvojem fino motorike in grafomotorike, upočasnjuje mentalno staranje, izboljšuje pomnjenje, zagotavlja večjo zbranost pri delu, spodbuja kreativnost, omogoča dolgotrajnejšo pozornost, povečuje število idej, je bolj osebno. Ko je le možno, načrtno izberimo pisanje z roko.

Vsem se zahvaljujem za prispevke.

Učiteljica Mojca Rozman

(Visited 60 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost