Sprememba protokola za preprečevanje nalezljivih bolezni od 1. 9. do 4. 9 2020

Spoštovani starši, skrbniki, drage učenke, dragi učenci,

NIJZ je v petek, 28. 8. 2020, v popoldanskem času na svoji spletni strani objavil NOVA Priporočila za uporabo mask v času širjenja okužbe s SARS-CoV-2 in razloge za uvedbo dodatnih ukrepov. V današnje  priporočilo NIJZ je vključeno pomembno priporočilo glede uporabe mask za učence v skupnih prostorih v šolah, k čemur nas zavezuje dokument Vzgoja in izobraževanje v Republiki Sloveniji v razmerah, povezanih s COVID-19.

Maska je tako po novem protokolu priporočena v skupnih prostorih izven učilnice za vse učence.

Učenci bodo dobili maske za enkratno uporabo pri vhodu v šolo. Zaželeno je, da imajo učenci svoje zaščitne maske. Priporočilo trenutno velja za prvi teden in se ga bomo skušali držati. Učenci bodo maske potrebovali le kratek čas, za pot do učilnice ali v druge prostore. Učence bomo počasi navajali na uporabo maske in opozarjali, kdaj je nujno, da jo nosijo.

Hvala za sodelovanje.
Jolanda Friš Lozej, ravnateljica

(Visited 174 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost