MEDNARODNI DAN JEZIKOV

Tudi letos na OŠ Maksa Durjave obeležili mednarodni dan jezikov, ki ga vsako leto praznujemo 26. septembra. Tokrat smo ga zaradi logističnih dejavnikov izvedli 5. oktobra, saj smo takrat lahko gostili par iz Združenih držav Amerike, gospoda in gospo Lussier. Brian in Kari Lussier, ki prihajata iz mesta Denver in zvezne države Colorado, sta ob podpori slikovnega materiala z učenci 6., 7. in 8. razredov tekom ure angleščine delila zanimivosti iz svojega življenja v Ameriki, predstavila znamenitosti, prav tako pa odgovarjala na vprašanja vedoželjnih učencev. Tekom dneva sta obiskala tudi nekaj razredov razrednega pouka, kjer so malčki prav tako lahko povprašali vse, kar jih je zanimalo. Po besedah učencev so šolske ure minile prehitro in tudi dan je bil prekratek za vsa vprašanja, a se bomo na šoli vsekakor potrudili tudi v prihodnje izvesti podobne aktivnosti. Izkušnja komunikacije z naravnimi govorci je neprecenljiva in vsekakor pomeni nadgradnjo dosedanjega učenja. Dan smo zaključili s predajo simboličnega darila, ki bo tudi naša gosta spominjalo na obisk OŠ Maksa Durjave.

(Visited 65 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost