Simbioza šola – računalništvo

V času jesenskih – »krompirjevih« – počitnic smo v okviru projekta Simbioza in v sodelovanju z medgeneracijskim dnevnim centrom aktivnosti – DCA (Društvo TOTI DCA Maribor, so.p.) na šoli izvajali računalniške delavnice za starejše občane, ki živijo v okolici šole. Delavnic se je udeleževalo 10 – 15 starejših občanov, ki jim je dnevno pomagalo in jih učilo 4 – 10 učencev. Na delavnicah so učenci naše šole pomagali starejšim občanom pri premagovanju težav ob uporabi moderne tehnologije – računalnikov 🖥🖱 in mobitelov📲📱. Zaradi različnega predznanja o uporabi računalnika in nameščenih programov so učenci individualno pomagali, svetovali in poučevali starejše. Če se je kje kaj zalomilo, pa je pomagal mentor. Prav vsi pa smo se naučili uporabljati program Zoom za spletne sestanke in konference z uporabo videa. Dnevno predvidenih 90 minut je kar prehitro minilo in vsak dan smo morali rešitev kakšnega problema prestaviti na naslednji dan. Tako učenci kot starejši občani pa so bili ob koncu tedna zadovoljni z na novo pridobljenim znanjem⌨️, ki ga bo potrebno še utrditi in večkrat uporabiti, da ne gre v pozabo. Učenci so bili zadovoljni in so radi prišli na delavnice, kjer so lahko svoje znanje posredovali starejšim, ob tem pa se tudi sami marsičesa naučili. Ob koncu še obljuba mentorja in tečajnikov: »Vidimo se februarja na delavnicah o uporabi mobilnih naprav«.

Mentor Zmago Planinc

(Visited 37 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost