Svetovni dan zborovstva 2019

Dvorana Union,  sreda,  4. 12. 2019

Mladinsko zborovstvo in spomin na Branka Rajštra

Pri zbiranju in urejanju spominov »Rajštrovih« pevcev, sodelavcev, glasbenikov, prijateljev in znancev, je pred mano začel oživljati lik njegove osebnosti. Njegovo  profesionalno delo in življenjska pot sta se pogosto izrisovala v vsej barvitosti in potankostih. Bila sta pogosto neločljivo povezana, saj se je umetnik za glasbo razdajal z neskončno vnemo do zadnjega diha. Izgorel je prezgodaj in nepričakovano, čeprav je njegova dediščina izjemna in se bo prenašala iz roda v rod preko tistih, ki jo znajo deliti naprej. Ta se kaže v mnogočem. V kakovosti in visokih kriterijih izvajanja zborovske glasbe, v metodično dodelanih in subtilnih pedagoških prijemih, v entuziazmu, znanju in trdem delu, ki edini peljejo k uresničitvi visokih ciljev in k uspehu.

Za sodelovanje na prireditvi je bil v družbi štirih zborov izbran tudi Mladinski pevski zbor OŠ Maksa Durjave. Naši pevci so zahteven in prisrčen program odpeli suvereno in prejeli lep aplavz.

 

Zborovodkinja

Ana Smej, prof.

(Visited 249 times, 1 visits today)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost